השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  גמילה מסמים בבית

  גמילה ביתית מסמים

  הליך גמילה מסמים בבית יכול להיות דבר שאיננו פשוט כלל וכלל. במידה ונקלעתם למצב בו בן משפחה שלכם, הורה, חבר או אדם יקר לליבכם התמכר לסמים, דעו לכם כי יש מה לעשות בנידון. תוכלו לפנות אל היחידה לטיפול בהתמכרויות של My Group, בה מועסק צוות מקצועי שיוכל להציע התערבות טיפולית עד הבית וגם ייבנו עבור האדם המכור תכנית טיפול אינדיבידואלית עבורו ועבור צרכיו האישיים, מה שיעשה את ההבדל ויאפשר לאדם שמכור לסמים להגיע למצב בו הוא מתחיל חיים חדשים ומצליח סוף סוף להתגבר על המועקה והקושי שמהווים חלק משמעותי מההתמכרות לסם כזה או אחר.

  גמילה מסמים בבית – עושים זאת בקצב שלכם

  רבים לא יודעים זאת, אך ישנה אפשרות כיום ליהנות משירותי גמילה מסמים בבית, כאשר מומחה בתחום הליווי והייעוץ, בעל מקצועיות ברמה יוצאת דופן, כזה שהנחה סדנאות גמילה והחלמה יוכל להגיע עד לביתו של המכור. כך הטיפול המסור והאישי יגדיל באופן ניכר את סיכוייו של המכור להצליח להיגמל בסופו של דבר. הרעיון הוא למצוא את המסגרת הטיפול והשיקומית הנכונה ביותר לכל מטופל וזאת תוך כדי התחשבות בצרכיו, מה שיגדיל במידה משמעותית את הסיכוי להגיע להצלחה ולאפשר לאותו מטופל להתחיל סוף סוף חיים חדשים וטובים יותר. בעזרתם של מטפלים מקצועיים דבר זה יהיה ממשי לחלוטין!

  חשיבות התאמת תכנית הגמילה והשיקום

  נקודה מרכזית שנרצה לדבר עליה בכל הנוגע אל שיקום וגמילה של אנשים שהתמכרו לסמים זו העובדה כי לא כל תכנית גמילה ושיקום תהיה מוצלחת לכל מכור. הסיבה לכך זה שהאופי השונה שלנו כבני אדם משפיע על האפקטיביות של הטיפולים כלפינו. ישנם כאלה שיצטרכו מענה וחיזוק מנטלי מצד המטפל לעתים קרובות יותר למשל, זאת לעומת אחרים שיצליחו להתמודד עם הקושי בגמילה בעצמם, כמעט באופן מוחלט וזאת לצד ליווי מינימלי של מטפל מקצועי. לבסוף נרצה להמליץ לכם בחום ללכת על בטוח ולבחור בטובים ביותר. תוכלו ליצור קשר עם My Group כדי לקבל תכנית שיקום וגמילה מותאמת אישית. צרו עמנו קשר עוד היום!

  טיפול בהתמכרויות לסמים - לכל אורך התהליך

  גמילה מסמים בבית – גמילה לכשעצמה היא קשה ומורכבת. גמילה הוא תהליך מורכב בעיקר מהחלק הפזיולוגי הראשוני בתהליך שהמכור צריך לעבור בתחילת דרכו. תהליך הגמילה יכול להיות גם מסוכן מאוד לכן הוא צריך להיות מפוקח על ידי רופא מומחה שמבין בתהליכי גמילה ויודע באילו תרופות עושים גמילה. תהליך הגמילה מותאם לכל אדם באופן אישי בהתאם לגילו ומצבו הרפואי של האדם הפונה לעבור גמילה.

  גמילה היא תהליך התנקות מחומר ממכר כזה או אחר וכל חומר יש לו תופעות שונות. חלק מתסמיני הגמילה יכולים להיות כאבי שרירים כאבי עצמות,תחושה של קור עז הקאות ושילשולים. תהליך הגמילה כמו כן משפיעה על מצב הלחץ דם לכן צריך להיות פיקוח על התרופות הניתנות. בעבר הרחוק היו נוסעים לחו"ל כדי להיגמל מכיוון שלא היה בארץ מענה בתחום הגמילה מהתמכרויות. כיום מדינת ישראל מובילה בתחום הטיפול במכורים.

  גמילה ביתית היא אפשרית בתנאי שהסובל מהתמכרות יש לו מוטיבציה לשינוי ומוכן להיגמל. גמילה בבית אינה מתאימה לכל אחד. ישנם מכורים שזקוקים למסגרת סגורה שתשמור עליהם בזמנם הגמילה הפיזית.

  גמילה בבית נותנת מענה לאוכלוסיות מסוימות שלכאורה לא יכולים או אינם רוצים להגיע למסגרת סגורה. ישנם מקרים שהמצב מתאפשר בליווי רופא צמוד ומדריך בהחלמה שמתגייסים לשמור על המכור ובכך לעבור את הגמילה בבית או במקום דיסקרטי. ישנם מצבים כי האנשים שמבקשים להיגמל הם מפורסמים או בעלי מעמד בחברות מסוימות ומתביישים להיחשף. גמילה למפורסמים גם היא קיימת הכל תלוי בחריפות המצב ככל שהמצב חמור יותר כך האדם מבין שאין לו הרבה ברירות.גמילה בבית היא אפשרית לא מתאימה לכל אחד אך אנחנו בצוות MY GROUP לאחר שיחה נדע לאבחן איך ניתן לעזור.

  סכנות הצפויות בגמילה מסמים בבית

  גמילה מסמים בבית – צפויה להיות מסוכנת וקשה במידה ולא מעורבים בה אנשי מקצוע שמבינים בעניין. המכור לכשעצמו ברב המקרים יבקש את הדרך הקלה והקצרה להיגמל כי הוא לא רוצה לסבול. לכן בני משפחה וקרובים צריכים להיות ערניים למצב ולהתייעץ עם אנשי מקצוע.כאשר אדם עובר תהליך גמילה ישנם תסמיני גמילה פיזיולוגים העלולים להשפיע על מצבו הבריאותי ואף להביא לכדי נזקים מוחיים. השגחה רפואית היא בלתי נמנעת.

  השפעה על הסביבה הקרובה

  כשבן משפחה משתמש בסמים או אלכוהול,ללא ספק כל המשפחה סובלת מכך. התנהגותו המורדת של המכור יוצרת הרבה לחץ ותסכול הבית.משפחה בדרך כלל לא יודעת להתמודד נכון במצבים כאלו כי זה מצב חריג. המכור מאוד מניפולטיבי וחמקמק. התנהגותו הורסת כל חלקה טובה ברוב המקרים לא במודע. המכור חושב שאיך שהוא חיי ומתנהג זה בסדר וכולם מסביבו משוגעים והוא השפוי היחיד. לחלק הזה קוראים הכחשה מצב בו המכור לסמים אינו מבין את מצבו ואת ההשלכות של המעשים שלו.

  טיפול מומלץ

  הטיפול במכורים מורכב משני שלבים מרכזיים.

  1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובעמצאות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים.
  2. טיפול רגשי ונפשי (פסיכולוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפוייטיות.
  3. טיפול התנהגותי,שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.

  4.השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת כזאת או אחרת.

  יש נטייה לחשוב שלעבור גמילה פיסית בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר. להתנקות בגמילה בבית או במסגרת זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערובה לניקיוןממושך. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול ריגשי אינטנסיבי ולשנות את אורחות חייו אחרת הוא יחזור למצבו הקודם.

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

   טיפולים נוספים

   גמילה מהימורים
   רטלין סם מסוכן

   רטלין – מתילפנידאט (Methylphenidate) (הידוע בשמות המסחריים "ריטלין SR", "ריטלין LA" ו"קונצרטה") הוא חומר פסיכואקטיבי ממריץ של מערכת העצבים המרכזית. התרופה…

   קלונקס סם מסוכן

   קלונקס –  קלונקס הינה תרופה המרגיעה חרדה ומשתייכת למשפחת הבנזודיאזפינים שבה נכללת גם תרופות כמו – ואליום ודומיו. קלונקס ניתן כטיפול במצבים…

   קוקאין/קריסטל סם מסוכן

   קוקאין – בשנים האחרונות הקוקאין נכנס חזק מאוד לליין של בילויים והפך להיות חלק בלתי נפרד מאירועים. הקוקאין מופק מעלי…