השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

גמילה מסמים קלים

המילה "קלים" מטעה ביותר כאשר אנחנו אומרים את המילים – גמילה מסמים קלים פשוט כי אין כאלו. אין דבר כזה קל כאשר מדובר בהתמכרות. מעבר לזה, מה ההגדרה לסמים "קלים"? המריחואנה שגרמה לתאונה בכביש 90 בה 8 בני משפחה אחת נספו? סיגריות שהן אחד הגורמים המרכזיים לתמותה בעולם? או בכלל אלכוהול שהוא הסם הממכר ביותר וממנו הכי קשה להיגמל? כל אלו וכמותם מתעתעים ומסיחים את דעתנו לעובדה שלאט לאט אנחנו לא צורכים אותם בשביל ליהנות, אנחנו צורכים אותם כי זה הפך להיות טבעי ונורמטיבי. אמנם לומר "זה מתחיל בסיגריה ומשם…" נשמע קלישאתי, אבל אנחנו במרכז סיוע בגמילה MY GROUP יכולים לומר לכם קבל עם ועדה, הקלישאה הזאת נכונה! זה מתחיל בקטן ובמקרים רבים הופך להתמכרות אשר בסופה בור ללא תחתית…

גמילה מסמים קלים – טיימינג זה עניין של תזמון

אנחנו לא פה לומר לאף אחד "נו נו נו", נהפוך הוא, אנחנו פה לומר לכם שאנחנו מבינים היכן הכל התחיל וזה לא באשמתכם. החברה בה אנו חיים מלאת פיתויים אשר בתחילה נראים "תמימים" אבל מתפתחים למעגל של התמכרות והרס עצמי. אז אם הסמים שאותם ניסינו נחשבים "קלים" אז למה בכלל צריכים גמילה מסמים קלים? התשובה היא טיימינג! כי כפי שכתבנו, זה מתחיל קל אבל במהרה הופך לתלותי. ואם נעצור את זה בזמן אנחנו נוכל להציל את עצמנו או את האדם שאנו אוהבים לפני שיהיה מאוחר מידי… קשה לקבוע מה ההגדרה לסם קל כאשר סיגריות, קפה ואלכוהול הם דבר טריוויאלי בחיי היום יום. הרי מה זה כוסית פה וכוסית שם או סיגריה אחרי הארוחה? מה כבר יקרה? אבל המדע מלמד אותנו שדבר גורר דבר ואנו רוצים "להאכיל" את אותו אזור במוח אשר גורם לנו לעונג ובמקרים רבים הוא מתרגל למה שאנחנו נותנים לו וזה לא מספיק אז הוא מבקש עוד ועוד.

 

גמילה מסמים קלים – לתפוס את ההזדמנות בשתי ידיים

גמילה מסמים קלים כפי שהבנו היא הזדמנות קריטית לפני שזה הופך לגמילה מסמים קשים. אנחנו ב – MY GROUP מלווים כבר למעלה מ – 15 שנים אנשים המכורים ואת בני משפחותיהם בכל סוגי ההתמכרויות. בין אם זה סמים קלים או קשים, אלכוהול או הימורים, משככי כאבים או כדורי שינה, אפילו סקס! לכל דבר אפשר להתמכר. אך נדע לעצור את זה בזמן, נוכל למנוע מהמצב להתדרדר וכמובן – לאבחן ולכוון אתכם למקומות המתאימים המטפלים בסוג ההתמכרות שלכם. פנו אלינו עכשיו אם אתם חושבים שאתם לא מצליחים לעצור את עצמכם מלצרוך סם מסוים או שאתם מכירים מישהו שנמצא בקבוצת הסיכון הזאת.

גמילה מסמים קלים

 

גמילה מסמים קשים הינו תהליך מורכב. בנקודה זאת כבר אין להאשים את האדם המכור, לבטל את האגו ולהבין שגורם חיצוני הוא זה שמשפיע על כל החלטה שהוא עושה. ההתעקשות שאדם מכור מתעלם מהעובדה שאנחנו רוצים בטובתו היא שגויה ועלולה להביא יותר נזק מאשר תועלת. התמכרויות מתחלקות לסוגים רבים: תרופות מרשם ומשככי כאבים, סמים קלים וקשים, הימורים, מין, אלכוהול ועוד… אפילו משחקי מחשב כבר נמצאים תחת ההגדרה של התמכרות וגם אלו אינם שונים מכל התמכרות אחרת. בכל המקרים הללו מדובר על השפעה של אותו גורם על מערכת החיזוק או מערכת התגמול אשר יוצרת אצלנו תחושה של עונג ורצון לצרוך כמה שיותר ממנו. לא פעם זה מתחיל כתוצאה מהשפעת הסביבה עלינו במה שנראה כמו עוד אירוע חברתי כגון משקה בפאב או ג'וינט עם החברה ומשם מתפתח למדרון חלקלק שקשה מאוד לצאת ממנו.

גמילה מסמים קשים – חשוב שתדעו!

קודם כל חשוב לדעת, אדם אשר כבר הגיע למצב בו הוא נזקק לטיפול גמילה מסמים קשים הוא קורבן ואין להאשים אותו במצב בו הוא נקלע אליו. נכון שהבחירה לעשות את "המשקה הראשון", "השאכטה הראשונה" או ה"הימור הראשון בווינר" הייתה הבחירה שלו. אולם, אם הוא כבר נמצא במצב שבגללו אתם קוראים את המאמר הזה, כנראה שלהאשים אותו ולהסיר מעצמכם אחריות זה לא הדבר הנכון לעשות. הוא יהיה בהכחשה, הוא ישקר לגבי המצב, מצבי הרוח שלו יתהפכו מקצה לקצה. כל זה נכון, אלו תסמינים של אדם מכור, אך אל תנסו להילחם בזה, הפוך, נסו להבין ולדאוג לו לעזרה מקצועית כמה שיותר מהר, כי כל דקה יכולה להציל את חייו.

גמילה מסמים קשים – יש מוצא, יש לאן לפנות!

MY GROUP הינו מרכז סיוע בגמילה הפועל כבר למעלה מ-15 שנים. המתכון בו אנו משתמשים אינו מתכון סודי. בין אם זאת גמילה מסמים קשים או שיקום מערכת היחסים בין בני זוג. בין אם בקבוצות תמיכה במכורים או הליווי של משפחותיהם ובין אם מדובר בשיטות גמילה ב – NLP מתקדמות או שיטת 12 הצעדים הקלאסית, אנו נאבחן את מצבכם ונכוון אתכם למקומות המתאימים עבורכם. וזאת, בזכות מאגר המידע וכוח האדם שיש ברשותנו.

עשרות אלפי אנשים בישראל נמצאים במצב של התמכרות בו הם צריכים עזרה מקצועית של טיפול בהתמכרות לסמים קלים במקרה הטוב על אף העובדה שאין דבר כזה מקרה טוב) וקשים במקרה הרע. זה יכול לקרות לכל אדם בכל זמן. בין אם זה חשיפה בסביבת החברים בשביל להיות "אחד מהחבר'ה" או אפילו החלטה שגויה על מנת לעשות רושם במהלך דייט ולקחת שאכטה מג'וינט… זה יכול לתפוס את כולם בכל זמן נתון ומה שמתחיל ב"קטן" יכול להתפתח לתלות והתמכרות מסכנת חיים.

להכיר בבעיה שזה הזמן שצריך טיפול בהתמכרות לסמים

להגיע להבנה שאנו נמצאים במצב בו אנו מבינים שאנו צריכים עזרה מקצועית של טיפול בהתמכרות לסמים או כל התמכרות אחרת יכול לקחת זמן רב, אפילו שנים. אלו הן שנים יקרות בהן כל רגע יסולא מפז שאם נדע להכיר בו ולבקש עזרה מקצועית יכול להציל את חיינו. השלב הזה בו אנו מודים בעובדה שאנו מכירים בבעיה הוא כבר חצי מתהליך הגמילה ממנה. להכחשה של הבעיה ישנם שני מאפיינים:

  • מינימליזציה ומזעור: רק עוד שאכטה… רק עוד כוסית… עוד טופס ווינר אחד ואני מבטיח לא לשלוח יותר… מה כבר יכול לקרות? המאפיין הראשון של הכחשה יהיה למזער את התנהגותו ואת תדירות וכמות השימוש שלו בסם מסוים בפני החברה. לעתים רבות הוא אף יכעס ויתנהג בתוקפנות כלפי אלו אשר יעירו לו על כך
  • השוואות: "כולם מעשנים גראס" "ראית מישהו בפאב שלא מוריד איזה 2-3 כוסיות וודקה"? המכור תמיד חנסה להשוות את צריכת הסם שלו לאחרים. יחד עם זאת ואף גרוע מכך, המכור יכול לראות מכורים אחרים אשר נמצאים במצב גרוע בהרבה ולומר לעצמו ולאחרים שמצבו טוב כי הנה – תראו אותו, אני לא במצב הרע הזה וגם לא אגיע אליו…

טיפול בהתמכרות לסמים – אל תהיו שם!

טיפול בהתמכרות לסמים יכול להיות קל יותר אם מודים בבעיה בזמן. ככל שעובר הזמן התלות גדלה, הגוף ומוח מתרגלים והמכור זקוק ליותר מאותו הדבר בשביל להמשיך "לתחזק" את הרגשת העונג. לצערנו, רבים אינם מודים בבעיה בזמן ומגיעים למצב בו הם מסבים לעצמם בפרט ולסובבים אותם בכלל נזקים רבים. אם אתה או מישהו קרוב אליך פיתח תלות במשהו ממכר מכל סוג, זה הזמן לפנות אלינו ולקבל עזרה מידית אשר יכולה להציל חיים. אל תהססו ופנו אל מרכז סיוע בגמילה MY GROUP בכל עת, אנחנו פה בשבילכם ולמענכם.

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

טיפולים נוספים

סמים קלים נייס גאי

  בשנים האחרונות קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל"נייס גאי". צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר…

הימורים

  בימינו קיימים סוגים שונים של הימורים ומהמרים. המהמר המצוי יהיה אותו אדם אשר טובת ההתמכרות שלו תעמוד לנגד עיניו…

בחן את עצמך סמים

הטקס רשום בלשון זכר מטעמי נוחות אך ההתייחסות לנשים וגברים כאחד עמכן הסליחה. האם אני חווה ריגוש  וסיפוק כאשר אני…

בחן את עצמך הימורים

הטקס רשום בלשון זכר מטעמי נוחות אך ההתייחסות לנשים וגברים כאחד עמכן הסליחה. האם אני חווה ריגוש  וסיפוק כאשר אני…