השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

דרכי טיפול בנוער בסיכון

ישנם מקרים המצריכים דרכי טיפול בנוער בסיכון שאם נשים אליהם לב בזמן נוכל לעצב את כל עתיד חייהם. הגיל הזה בו ההורמונים משתוללים, בו הנער או הנערה נחשפים לראשונה לאהבה, למין, הגיל בו הם מוציאים רישיון ורגע לפני הצבא הוא הגיל המהווה צומת דרכים אשר בחירה בפנייה לכאן או לשם יכולה להוות את ההבדל בין אסון לששון. במאמר זה ננסה לגעת בקצרה בסממנים לבעיה אשר יכולה לצוץ ובדרכים בהן נוכל להתמודד איתה.

דרכי טיפול בנוער בסיכון – המאפיינים

לפני שניגע במה הן דרכי טיפול בנוער בסיכון נצטרך לאפיין מהו בעצם נוער בסיכון. גיל ההתבגרות הוא לרוב הגיל שבין 12 ל – 18 שניות חייהם של הנער או הנערה. בגילאים הללו עוברים הן הגוף והן הנפש שינוים גדולים בזמן קצר אשר ללא הכוונה נכונה מבית או מהסביבה החינוכית בהם הם נמצאים הם יכולים בקלות להתבלבל וללכת בדרכים לא נכונות. כמו כן, שינויים אלו מביאים אותם למצבים רגשיים בהם הם מתחילים לשאול את עצמם שאלות ולגבש דעות כחלק מגיבוש וחיפוש הזהות האישית שלהם. הסביבה יוצרת אצלם תחושה שהם רוצים להרגיש מיוחדים ונבדלים משאר המתבגרים וכתוצאה מכך הם רוצים למרוד בפני כל המוכר להם, בין אם זה ההורים או בבית הספר. את התופעה הזאת אנו מכירים כ – "מרד גיל ההתבגרות".

 

דרכי טיפול בנוער בסיכון

דרכי טיפול בנוער בסיכון – איך נדע כיצד לנהוג במצבים הללו?

חשוב לזכור כי אותו הנער או אותה הנערה מתמודדים כאמור עם שינויים מהותיים בחייהם, הן פיזיים והן רגשיים אז חשוב שנדע להכיל את זה ולהיות רגישים למצב. יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם תידרש התערבות מקצועית.

בעזרת גורם מקשר כדוגמת פסיכולוג בין הנער למשפחתו נוכל להבין את צרכיו ונקודת מבטו ולשפר את התקשורת איתו. כמו כן, נוכל להציע למתבגר מישהו מקצועי אשר יקשיב לו, לדעותיו ולמצוקותיו ובעצם ייתן לו אפשרות לפרוק את אשר על לבו. לדאבוננו, המציאות מלמדת אותנו שישנם גם מקרים קיצוניים אשר מצריכים התערבות פסיכיאטרית על מנת לתקן את המצב ולעזור לילד לצלוח את התקופה הקשה.

דרכי טיפול בנוער בסיכון – יש מי שמקשיב, לכם ולהם

ב – MY GROUP, תמצאו תשובות הכוונה ואוזן קשבת לבעיות שלכם או של מי מיקירכם. המרכז מלווה ברגישות גדולה והכלה את המתבגרים ומכוון אותם ואתכם לעבר המקומות המתאימים עבורכם – כמו גם למטפלים המקצועיים ביותר. התקשרו אלינו עוד היום וביחד נציל את המחר.

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

טיפולים נוספים

סמים קלים נייס גאי

  בשנים האחרונות קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל"נייס גאי". צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר…

הימורים

  בימינו קיימים סוגים שונים של הימורים ומהמרים. המהמר המצוי יהיה אותו אדם אשר טובת ההתמכרות שלו תעמוד לנגד עיניו…

בחן את עצמך סמים

הטקס רשום בלשון זכר מטעמי נוחות אך ההתייחסות לנשים וגברים כאחד עמכן הסליחה. האם אני חווה ריגוש  וסיפוק כאשר אני…

בחן את עצמך הימורים

הטקס רשום בלשון זכר מטעמי נוחות אך ההתייחסות לנשים וגברים כאחד עמכן הסליחה. האם אני חווה ריגוש  וסיפוק כאשר אני…