השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חוסר אונים

המושג חוסר אונים בתהליכי גמילה מהתמכרויות מתייחס לתחושות ורגשות שחווה המכור. התמודדות עם תלות בחומרים פסיכואקטיבים או תלות בהתנהגויות מזיקות והרסניות היא תלות קשה וכמעט בלתי ניתנת לעצירה באופן עצמאי. המכור לאורך שנים מתמודד עם בעיות רגשיות בצורה לא נכונה ולא נבונה ובכך יוצר מעגל של טעויות נשנות וחוזרות והם אלה שמביאים אותו לתלות בחומרים אשר מייצרים עבורו עוגן שלווה ותרופה מהכאב והסבל שהוא חווה.

חוסר אונים הוא מצב בו המכור לא יכול לעשות כלום בנוגע לעניין בכוחות עצמו , צונאמי שתוקף אותו ומה שנותר למכור הוא רק לעמוד ולקבל את הגל לפנים ,כך נראים חייו של מכור טיפוסי, הוא לא שולט במתרחש הוא רק מובל על ידי הדחפים שלו וההתמכרות שלו. חוסר אונים בנוגע להתמכרות מוגדר כחולשה, תלות, חוסר יכולת להפסיק, ריפיון ידיים כמיהה בלתי מוסברת.

חוסר אונים מחולק לשני חלקים. חוסר אונים שלילי וחיובי, אפרט. 

חוסר אונים שלילי = אותו חוסר אונים שהאדם חווה במהלך חייו אל מול ההתמכרות שלו כאשר הוא מנסה להילחם בה ולהפסיק לבד ואינו מצליח. מה שנקרא בשפה הפשוטה "ראש בקיר" "חכמולוג" .

חוסר אונים חיובי = אותה תחושה בה המכור מבין שהוא לא מסוגל יותר להמשיך הלאה, התחושה כי הוא אבוד וחלש, התחושה כי הוא עייף לנסות לצאת בכוחות עצמו. חוסר אונים חיובי הוא כזה שמסוגל לדחוף אדם לשינוי ולצמיחה. אך בכדי להגיע לנקודה הזאת המכור יעבור דרך ארוכה של ניסוי וטעייה , עד שיתפכח .

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

טיפולים נוספים

טיפול בהתמכרות לסמים

טיפול בהתמכרות לסמים – גורמים להצלחה אם במשך שנים ארוכות, אנשים שהתמודדו עם בעיות התמכרות לסמים נחשבו אנשים שלא הצליחו…

מכון גמילה מהימורים

מכון גמילה מהימורים: להחזיר את אורח החיים לנתיב הנכון נסיבות החיים מובילות רבים מאתנו לתחושת תסכול, חרדה ובמקרים רבים אף…

גמילה מסמים קשים

גמילה מסמים קשים הינו תהליך מורכב. בנקודה זאת כבר אין להאשים את האדם המכור, לבטל את האגו ולהבין שגורם חיצוני…

סמים קלים נייס גאי

  בשנים האחרונות קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל"נייס גאי". צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר…