השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

טיפול בהתמכרות לאלכוהול

כאשר אדם מגיע למצב המצריך טיפול להתמכרות באלכוהול חשוב ביותר לזהות את זה בזמן. מה שמתחיל כצ'ייסר אחד עם החבר'ה או כוס וודקה בשביל "לברוח" לרגע משגרת היום יום השוחקת יכול במהרה להוביל למצב בו גוף האדם ונפשו מפתחים תלות באלכוהול ומהר מאוד נכנסים למדרון חלקלק שסופו יכול לא פעם להיות טראגי. במאמר זה נציג בפניכם שאלון קצרצר אשר בו תוכלו לבחון את עצמכם או את מצבו של אדם קרוב אליכם על מנת לדעת אם ישנו צורך בהתערבות מקצועית.

מתי נדע שצריך טיפול בהתמכרות לאלכוהול?

אחד מהמבחנים הידועים והפשוטים אותו נוכל לבצע בקלות הוא מבחן ה – C.A.G.E. אלו הם ראשי תיבות באנגלית של ארבע שאלות שנשאל את עצמנו אם אנו או האדם הקרוב אלינו מכור לאלכוהול. חוקי המבחן אומרים שאם על שתי תשובות או יותר אנו נענה בחיוב אז כנראה שאנחנו צריכים טיפול בהתמכרות מאלכוהול על ידי גורם מקצועי.

  • CUT DOWN – האם אתה או האדם הקרוב אליך קיבלתם החלטה להפסיק (CUT DOWN) לשתות? אם זה הגיע למצב בו הייתם צריכים להחליט זה כבר מדליק נורה אדומה.
  • ANNOYED – האם אתם או האדם הקרוב אליכם מתעצבנים (ANNOYED) בכל פעם מחדש כאשר שואלים אתכם לגבי כמות השתייה אותה אתם צורכים?
  • GUILTY – האם אתם או האדם הקרוב מרגישים רגשות אשמה (GUILTY) כאשר אתם שותים?
  • EYE OPENER – האם הדבר הראשון עליו אתם חושבים כאשר אתם פוקחים עיניים (EYE OPENER) בבוקר הוא אלכוהול?

כאמור, אם עניתם "כן" על שתיים מתוך ארבע השאלות אז אנו נמליץ על התייעצות לגבי האפשרות של גורמים מקצועיים לגמילה מהאלכוהול. חשוב לזכור, אף אחד לא בחר להתמכר לאלכוהול ועל כן אל לנו לשפוט אדם מכור לידי חובה אלא לנסות ולעזור לו.

 

טיפול בהתמכרות לאלכוהול

טיפול בהתמכרות לאלכוהול – אנחנו פה בשבילכם

לך או לאחד מיקירך יש חשש שמדובר בהתמכרות לאלכוהול? במרכז סיוע בגמילה MY GROUP תמצאו תשובות הכוונה ואוזן קשבת לבעיות שלכם או של מי מיקירכם. כבר מעל 15 שנים שאנחנו מחזירים אנשים למוטב ועוזרים להם ללמוד כיצד להתמודד עם חייהם ללא הטיפה המרה. אנו עובדים עם השיטות המתקדמות והמוכחות ביותר של טיפול בהתמכרות לאלכוהול וקמים בבוקר ביודעין שאפשר להציל כל אחד ואחת, גם אם המצב נראה אבוד. פנו אלינו וביחד נעשה את הכל על מנת להשיב אתכם או את קרוביכם אל המסלול לחיים בריאים ואיכותיים יותר.

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

טיפולים נוספים

סמים קלים נייס גאי

  בשנים האחרונות קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל"נייס גאי". צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר…

הימורים

  בימינו קיימים סוגים שונים של הימורים ומהמרים. המהמר המצוי יהיה אותו אדם אשר טובת ההתמכרות שלו תעמוד לנגד עיניו…

בחן את עצמך סמים

הטקס רשום בלשון זכר מטעמי נוחות אך ההתייחסות לנשים וגברים כאחד עמכן הסליחה. האם אני חווה ריגוש  וסיפוק כאשר אני…

בחן את עצמך הימורים

הטקס רשום בלשון זכר מטעמי נוחות אך ההתייחסות לנשים וגברים כאחד עמכן הסליחה. האם אני חווה ריגוש  וסיפוק כאשר אני…