השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

משפחות של מכורים

ההתמודדות עם ההתמכרות הינה אתגר; קושי עמו מתמודדים המכורים, אך לא רק. למעשה, גם משפחות של מכורים נשאבות לכדי המציאות החדשה והמורכבת – ונאבקות לשבור את מעגל הקסמים החולני. אין ספק, התמכרות של קרוב משפחה מובילה לכדי תחושת חוסר וודאות גבוהה, פחד כמו גם רגשות אשמה והאשמה עצמית. האם יש לנו חלק בהתמכרות של ההורה או של האח? וכיצד אנו יכולים לסייע להם לצאת מכך ולחזור לתלם? כדי לקבל את התשובות על שאלות אלו ואחרות, אתם מוזמנים לפנות אל מרכז הסיוע בגמילה MY GROUP. מרכז גמילה זה נוסד על ידי מתי סמיונוב, המחזיק בעבר מרשים ומקיף בתחום ההתמכרויות – והכשיר צוות מדריכים רב במסגרת עיסוק זה.

משפחות של מכורים – להתרכז בסובבים של המכור

נסיבות החיים מובילות רבים מאתנו לכדי מצב של התמכרות. בין אם מדובר בתלות רגשית ופיזית בסמים קלים, סמים קשים, הימורים או שמא מדובר באלכוהול, מדובר ברצון בלתי נשלט לברוח לעבר מחוזות אחרים; מקום בו נתמודד פחות ופחות עם המציאות – על קשייה ואתגריה הרבים.

עם זאת, אין אנו היחידים הנופלים במדרון החלקלק לעבר ההתמכרות ומתמודדים עם השלכותיה. למעשה, גם קרובי משפחתנו סובלים ממצב זה – ומתקשים לראות אותנו מתענים וסובלים כל כך. אין ספק, מחקרים וטיפולים רבים מתרכזים במכורים ובתנאים השונים שהובילו אותם לכדי פיתוח התלות בגורמים חיצוניים וממכרים.

עם זאת, חשוב לדון גם במשפחות של מכורים; האנשים הקרובים ביותר המביטים המומים ביקר להם ביותר – ותוהים כיצד ניתן לסייע לו. בין אם מדובר במצבי רוח קיצוניים, כניסה לחובות כספיים גבוהים וכן הלאה – אין צורך לשתף פעולה עם מצב זה. למעשה, יש להבין כי בכדי לשבור את מעגל הקסמים הידוע לשמצה – יש לזהות את סימני ההתמכרות ולהסתייע בייעוץ מקצועי.

 

משפחות של מכורים – לקבל את המענה והתמיכה המקצועיים ביותר

קרובי משפחה של מכורים מתמודדים עם ההשלכות של מצב מאתגר זה; התמודדות המובילה לכדי תחושת אשמה, בושה, בכי והתקפי זעף רבים. עם זאת, אין זה אומר שצריך להתמודד עם מציאות זו לבד, להיפך. כעת, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם מרכז סיוע בגמילה MY GROUP, אותו ייסד ומנהל מתי סמיונוב.

משפחות של מכורים

התמודדותן של משפחות של מכורים – ליווי ותמיכה

בכל מה שנוגע לבעיות התמכרות, במרבית המקרים מירב תשומת הלב מופנית באופן מאוד ברור ומובן מאליו אל האדם שמתמודד עם בעיית ההתמכרות. הצרכים שלו הם אלו אשר עומדים בראש מעייניהם של כל מי שנמצא סביבו, כולל אנשי הרפואה ובריאות הנפש, רק כדי לשמור על החיים שלו ולאפשר לו לחזור לשגרת החיים בצורה בריאה. יחד עם זאת, גם משפחות של מכורים עוברות תהליך נפשי ורגשי במהלך תקופת ההתמכרות עצמה ובמהלך חודשי הגמילה – והן לא תמיד זוכות לתמיכה החברתית הדרושה להם לטובת התמודדות עם האתגר הנפשי. רק בשנים האחרונות עולה המודעות למורכבות הסיטואציה של משפחות המכורים, וישנה מגמה הולכת ורווחת של טיפולים לאוכלוסייה זו. אם גם אתם רוצים לקבל כתף תומכת, בשל בעיית התמכרות של אחד מבני המשפחה שלכם, ניתן לפנות לעזרת הצוות המקצועי של חברת MY GROUP.

 

איך לתת כתף – משפחות של מכורים לא צריכות לסבול לבדן

כשאתם רואים את בן המשפחה היקר והאהוב שלכם מתמודד עם בעיית התמכרות, במשך חודשים ושנים ואין לכם איך לעזור לו, חוסר האונים והייאוש הן התחושות ששולטות באורח החיים שלכם – והן לא קלות בכלל. כמובן שאתם מוכנים לעשות את הכול, כולל הכול על מנת לעזור לבין המשפחה לעבור את התקופה הקשה, גם אם המשמעות היא להקריב את איכות החיים שלכם לטובת המטרה. אבל, כאשר מצבו של בן המשפחה שלכם מתחיל להתייצב, יש לכם הזדמנות לטפל בתחושות האישיות שלכם ולעבד את הרגשות ואת התחושות שמלוות אתכם בשנים האחרונות. טיפול רגשי של משפחות של מכורים הוא היום סטנדרט שמקובל מאוד בעולם, ומתחיל לצבור תאוצה גם בישראל. הטיפול מאפשר לכם מקום לפרוק, נותן לכם את התחושה שגם אתם עברתם אירוע משמעותי בחיים ובעיקר – מאפשר לכם לתמוך בבית המשפחה האהוב והיקר שלכם, בסיטואציה המורכבת בה הוא נמצא. לכן עליכם להשקיע את המשאבים שיש לכם בטיפול עצמי דווקא כאשר בן המשפחה נכנס לתקופה ממושכת של טיפול במכון גמילה מקצועי.

 

קבוצות תמיכה וליווי, יכולות לעזור לכם להתמודד

הצוות המקצועי של חברת MY GROUP מציע מגוון רחב של קבוצות תמיכה שמתאימות למשפחות של מכורים, טיפולים אישיים ועבודה עם אנשי מקצוע מיומנים בתחום. רק על ידי לקיחת אחריות, תוכלו לעזור לעצמכם ולמשפחתכם בתהליך ההחלמה החשוב כל כך.

 

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

טיפולים נוספים

טיפול בהתמכרות לסמים

טיפול בהתמכרות לסמים – גורמים להצלחה אם במשך שנים ארוכות, אנשים שהתמודדו עם בעיות התמכרות לסמים נחשבו אנשים שלא הצליחו…

מכון גמילה מהימורים

מכון גמילה מהימורים: להחזיר את אורח החיים לנתיב הנכון נסיבות החיים מובילות רבים מאתנו לתחושת תסכול, חרדה ובמקרים רבים אף…

גמילה מסמים קשים

גמילה מסמים קשים הינו תהליך מורכב. בנקודה זאת כבר אין להאשים את האדם המכור, לבטל את האגו ולהבין שגורם חיצוני…

סמים קלים נייס גאי

  בשנים האחרונות קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל"נייס גאי". צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר…