השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

קורס 12 צעדים

קורס 12 הצעדים לגמילה. כולנו שמענו על זה, אבל מה זה באמת אומר? למי הוא מיועד? והאם זה באמת עובד? השיטה אשר פותחה בשנות ה – 30 של המאה הקודמת על ידי קבוצה של אנשים אשר הם עצמם היו מכורים לאלכוהול לאחר שניסו כבר הכל והיו עם הגב לקיר. התהליך פקח את עיניהם ובזכות המסקנות הם פיתחו את השיטה שעד היום עוזרת למיליוני מכורים, גם הקשים ביותר להחלים ולחזור לשגרת חיים נורמטיבית ובריאה ב- 12 צעדים פשוטים אשר בעזרתה המכורים ניצלים לא רק מאלכוהול, אלא מכל ההתמכרויות באשר הן.

מעט רקע על קורס 12 הצעדים

בקבוצות תמיכה של אלכוהוליסטים אנונימיים בהן עוברים המכורים את  קורס 12 הצעדים נהוג לומר שאם אנחנו חושבים שהגענו לתחתית התהום – אנחנו עוד לא יודעים כמה התהום יכולה להיות עמוקה. כידוע, הצעד הראשון של כל מכור הינו להודות בעובדה שהוא מכור וכי אין לו שליטה לבדו לצאת מהמצב. בשיטה עצמה המכורים עוברים תהליך רוחני מרומם אשר אינו מבדיל בין הדתות. התהליך מאפשר להם להיאחז אחד בשני וכמו כן באמונה וביטחון בכוח עליון אליו אנו נושאים תפילה אך ללא כל קשר לדתנו אלא לאנרגיה משותפת אשר אליה אנו נושאים את תפילת השלווה:

אֵלִי, תֵּן בִּי אֶת הַשַּׁלְוָה – לְקַבֵּל אֶת הַדְּבָרִים שֶׁאֵין בִּיכָלְתִּי לְשַׁנּוֹתָם,

אֶת הָאֹמֶץ – לְשַׁנּוֹת אֵת אֲשֶׁר בִּיכָלְתִּי,

וְאֵת הַתְּבוּנָה – לְהַבְדִיל בֵּינֵיהֶם.

קורס 12 הצעדים

 

 

קצרה היריעה מלהכיל ולהסביר כל צעד וצעד בשיטה עצמה אך אם נצטרך לתארה במשפט אחד הרי שזה יהיה: "דרך ארץ קדמה לתורה". לא בכדי אנו מתייחסים למשפט זה, שהרי בסופו של יום, כל התמכרות באשר היא הינה ללמד או להזכיר לאדם כיצד לחזור ולחיות כאדם בעל דרך ארץ ולהתמודד עם המציאות כפי שהיא, ללא הסם ההרסני.

קורס 12 הצעדים – האור בקצה המנהרה

מרכז סיוע לגמילה MY GROUP כבר 15 שנים מציל חיים, פשוטו כמשמעו. מה שגורם לנו לקום בכל בוקר מחדש ולאהוב את מה שאנו עושים הן הנשמות אותן אנו זוכים להציל. וזאת, על ידי אבחון מצבם והכוונתם אל המקומות המתאימים – בזכות מאגר המידע וכוח האדם שברשות המרכז.

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

טיפולים נוספים

סמים קלים נייס גאי

  בשנים האחרונות קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל"נייס גאי". צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר…

הימורים

  בימינו קיימים סוגים שונים של הימורים ומהמרים. המהמר המצוי יהיה אותו אדם אשר טובת ההתמכרות שלו תעמוד לנגד עיניו…

בחן את עצמך סמים

הטקס רשום בלשון זכר מטעמי נוחות אך ההתייחסות לנשים וגברים כאחד עמכן הסליחה. האם אני חווה ריגוש  וסיפוק כאשר אני…

בחן את עצמך הימורים

הטקס רשום בלשון זכר מטעמי נוחות אך ההתייחסות לנשים וגברים כאחד עמכן הסליחה. האם אני חווה ריגוש  וסיפוק כאשר אני…