גמילה מסמים בבית | מיי גרופ

אקסטזי סם

אקסטזי-סם

אקסטזי/MDMA – MDMA (שם מדעי: 3,4-Methylenedioxymethamphetamine), המוכר גם בשם "מולי", הוא סם פסיכואקטיבי סינטטי נפוץ ממשפחת האנטקטוגנים (סמים פסיכואקטיביים היוצרים השפעה רגשית וחברתית.

האקסטזי/MDMA הוא ממשפחת Stimulant ממריצים/מעוררים UPER. במינון מוגבר האקסטזי/MDMA נותן תחושת אופורייה והתעלות וגורמת לאדם לחוש שהוא סופרמן כל יכול והוא בעננים וככזה הוא מאוד ממכר האקסטזי/MDMA גורם לאנשים לעוף לגבהים גבוהים אך הנחיתה כואבת מאוד ואז רצים להביא עוד ועוד. אנשים שמתמכרים לאקסטזי/MDMA זה לא במקרה אלה בגלל ההרגשה שסם זה מעניק למשתמש. השאליה שאני כל יכול ממכרת מאוד ומערפלת את החושים בקרב המכור ונדמה לו שזה לא יגמר לעולם אך טבעה של ההתמכרות היא טובענית ודורסנית ולבסוף היא מכניעה את כולם עוד לא פגשנו באדם שניצח את האקסטזי/MDMA ולמד להשתמש בזה בשליטה מבוקרת. השימוש באקסטזי/MDMA מסוכן מאוד ועלול להביא להפרעות בקצב הלב, התקף לב ואף דם לב ומוות. כמו כן ישנם תופעות אחרות שיכולות להופיע בקרב נוטלי האקסטזי/MDMA, עליה בלחץ דם מסכנת חיים ועוד.

מכורים לאקסטזי/MDMA יגיעו לטיפול רק אחרי שאמצעים הכספיים ידללו אחרי שהמשפחה תלחץ עליהם או שהם יסתבכו עם החוק , אלה בדרך כלל יהיו זרזים לטיפול וגמילה. גמילה מאקסטזי/MDMA מורכבת אך אפשרית בתנאי שהמכור מעוניין לקבל עזרה להיגמל מהאקסטזי/MDMA. זה לוקח זמן עד שהמכור מגיע למקום הזה ומבקש עזרה.מכורים לאקסטזי/MDMA סובלים מהכחשה מאוד גדולה ולא מוכנים להרפות החוויה הכיפית, ניפוץ ההכחשה בנוגע לשימוש באקסטזי/MDMA שלב זה לעיתים לוקח שנים ארוכות. מכורים בדרך כלל מחפשים מזור לסבל ולמצוקה שלהם השימוש באקסטזי/MDMA נותן להם מענה לבעיות ריגשיות כגון, לחץ, חרדה, מתח, דיכאון ועוד.האקסטזי/MDMA גורם לאדם לברוח מעצמו ומהבעיות שלו אך עם הזמן הוא הופך לנטל כבד מנשוא.

השלכות על המשפחה והסביבה

אקסטזי/MDMA הוא סםתרופה שעולה לא מעט כסף כשקונים אותה אצל סוחרי סמים ולא בבית מרקחת. ודורש התעסקות בלהשיג את הכסף,התעסקות להביא את האקסטזי/MDMA, התעסקות להשתמש באקסטזי/MDMA. כל זה דורש המון זמן ואנרגיה מהמכור וכשהוא מקדיש את רוב זמנו לצרוך את הסם, הוא נעדר מהחיים האמיתיים כי הוא בתוך הבועה שעוטפת אותו.המשפחה במקרים כאלו נדחקת הצידה, תשלומים שוטפים לא משולמים כי הכסף הולך לסמים. האקסטזי/MDMA לוקח למכור את כל ממונו את כל רכושו ואת בריאותו. המשפחה היא הראשונה שנפגעת במצבים כאלו. לכן המשפחה צריכה לזהות אם הקרוב שלהם מנוהל על ידי משהו.משפחות רבות פוחדות להתעמת עם עם היקיר לשהם שמה הוא יתעצבן או יכעס, לכן המשפחות צריכות להיות חזקות ולהעמיד את המכור על מקומות ולעמת אותו עם האמת של מה שהם רואים. הימנעות תביא רק אסון וסבל. אם כל הקושי חייבים להפעיל לחץ על המכור כי אחרת הוא ישאר שנים תקוע איפה שהוא נמצא,למכורים אין את הכח לצאת ממעגל הסמים לבד הם חייבים את הדחיפה מהקרובים. מצד אחד דחיפה ודרישה ומצד שני חיבוק ואמונה כי הוא יכול להשתנות.מכורים יודעים לסחוט את המשפחות שלהם יותר טוב מגובי חובות הם אלופים בסחיטה ריגשית ולייצר דרמות על מנת שהמשפחה לא תנטוש אותם ובכך בעצם ממשיכים להישתמש. המשפחה צריכה להיות חזקה מאוד בעמידה מול המכור כי ינסה בכל דרך אפשרית לסבן אותם ולסובב להם את הראש רק שיוכל להשתמש ולחיות את אורך חייו ההרסניים. גבולות זה הדבר הכי חשוב על מנת לעזור למכור להחלים בלי גבולות השינוי לא יהיה אפשרי.

זיהוי השימוש לרעה באקסטזי/MDMA

אקסטזי/MDMA הוא סם חמקמק, אנשים שלא מבינים בתסמינים וסימנים לא ידעו לזהות מהר אם האדם שעומד מולם הוא משתמש באקסטזי/MDMA או לא. אך המכור אם הזמן מסגיר את עצמו בהתנהגותו. הוא נעדר ממפגשים משפחתיים,הוא מסתובב הרבה בחוץ, הוא מסתרר ומסתגר הרבה,הוא מוציא כספים ללא אבחנה, עישונים מוקטנים מאוד, הוא משקר בלי סוף ומצדיק את זה בסיפורים ואגדות. זיהוי מוקדם יכול למנוע הרבה נזקים לכן אם עולה חשש הרימו טלפון בלי להסס.

דרכי טיפול וגמילה מאקסטזי/MDMA

אקסטזי/MDMA לכשעצמו הוא אחד מיני מאות סמים הקיימים בעולם,הטיפול במכור לאקסטזי/MDMA הוא מורכב משני שלבים מרכזיים.

  1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובעמצאות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים.
  2. טיפול רגשי ונפשי (פסיכולוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפוייטיות.
  3. טיפול התנהגותי, שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.
  4. השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת.

יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר. להתנקות מאקסטזי/MDMA זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה.

אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית.

אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה.