גמילה מסמים בבית | מיי גרופ

דוקטור סם

דוקטור-סם

דוקטור – הדוקטור (מולי) MMC. הדוקטור הוא בן דודו של חגיגת הוא איננו סם חד אלה תחת שם חדש ושינוי קל בצורתו. בשנים האחרונות דוקטור נכנס חזק מאוד לשוק הבילויים והפך להיות חלק בלתי נפרד מהם. הדוקטור הוא ממשפחת Stimulant ממריצים/מעוררים UPER. הדוקטור מזמן כבש את הבמה הישראלית במועדונים ומסיבות, כיום משתמשים בו לצורכי בילוי והשגת סטלה. הדוקטור נותן תחושת אופורייה והתעלות וגורמת לאדם לחוש שהוא בלתי מנוצח והוא בעננים וככזה הוא מאוד ממכר הדוקטור גורם לאנשים לעוף לגבהים גבוההים אך הנחיתה כואבת מאוד ואז רצים להביא עוד.

אנשים שמתמכרים לדוקטור זה לא במקרה אלה בגלל ההרגשה שסם זה מעניק למשתמש. השאליה שאני כל יכול ממכרת מאוד ומערפלת את החושים בקרב המכור ונדמה לו שזה לא יגמר לעולם אך טבעה של ההתמכרות היא טובענית ודורסנית ולבסוף היא מכניעה את כולם עוד לא פגשנו באדם שניצח את הדוקטור ולמד להשתמש בזה בשליטה מבוקרת. השימוש בדוקטור מסוכן מאוד ועלול להביא להפרעות בקצב הלב, התקף לב ואף דם לב ומוות. כמו כן ישנם תופעות אחרות שיכולות להופיע בקרב נוטלי הדוקטור, עליה בלחץ דם מסכנת חיים ועוד. מכורים לדוקטור יגיעו לטיפול רק אחרי שאמצעים הכספיים ידללו אחרי שהמשפחה תלחץ עליהם או שהם יסתבכו עם החוק ,אלה בדרך כלל יהיו זרזים לטיפול וגמילה. גמילה מדוקטור מורכבת אך אפשרית בתנאי שהמכור מעוניין לקבל עזרה להיגמל מהדוקטור. זה לוקח זמן עד שהמכור מגיע למקום הזה ומבקש עזרה.מכורים לדוקטור סובלים מהכחשה מאוד גדולה ולא מוכנים להרפות החוויה הכיפית, ניפוץ ההכחשה בנוגע לשימוש בדוקטור שלב זה לעיתים לוקח שנים ארוכות.מכורים בדרך כלל מחפשים מזור לסבל ולמצוקה שלהם השימוש בדוקטור נותן להם מענה לבעיות ריגשיות כגון, לחץ, חרדה, מתח, דיכאון ועוד. הדוקטור גורם לאדם לברוח מעצמו ומהבעיות שלו אך עם הזמן הוא הופך לנטל כבד מנשוא.

השלכות על המשפחה והסביבה

דוקטור הוא סם שעולה לא מעט כסף ודורש התעסקות בלהשיג את הכסף, התעסקות להביא את הדוקטור, התעסקות להשתמש בדוקטור. כל זה דורש המון זמן ואנרגיה מהמכור וכשהוא מקדיש את רוב זמנו לצרוך את הסם, הוא נעדר מהחיים האמיתיים כי הוא בתוך הבועה שעוטפת אותו.המשפחה במקרים כאלו נדחקת הצידה, תשלומים שוטפים לא משולמים כי הכסף הולך לסמים. הדוקטור לוקח למכור את כל ממונו את כל רכושו ואת בריאותו. המשפחה היא הראשונה שנפגעת במצבים כאלו. לכן המשפחה צריכה לזהות אם הקרוב שלהם מנוהל על ידי משהו.משפחות רבות פוחדות להתעמת עם עם היקיר לשהם שמה הוא יתעצבן או יכעס, לכן המשפחות צריכות להיות חזקות ולהעמיד את המכור על מקומות ולעמת אותו עם האמת של מה שהם רואים.

הימנעות תביא רק אסון וסבל. אם כל הקושי חייבים להפעיל לחץ על המכור כי אחרת הוא ישאר שנים תקוע איפה שהוא נמצא, למכורים אין את הכח לצאת ממעגל הסמים לבד הם חייבים את הדחיפה מהקרובים. מצד אחד דחיפה ודרישה ומצד שני חיבוק ואמונה כי הוא יכול להשתנות.מכורים יודעים לסחוט את המשפחות שלהם יותר טוב מגובי חובות הם אלופים בסחיטה ריגשית ולייצר דרמות על מנת שהמשפחה לא תנטוש אותם ובכך בעצם ממשיכים להשתמש. המשפחה צריכה להיות חזקה מאוד בעמידה מול המכור כי ינסה בכל דרך אפשרית לסבן אותם ולסובב להם את הראש רק שיוכל להשתמש ולחיות את אורך חייו ההרסניים.גבולות זה הדבר הכי חשוב על מנת לעזור למכור להחלים בלי גבולות השינוי לא יהיה אפשרי.

זיהוי השימוש בדוקטור

דוקטור הוא סם חמקמק, אנשים שלא מבינים בתסמינים וסימנים לא ידעו לזהות מהר אם האדם שעומד מולם הוא משתמש בדוקטור או לא. אך המכור אם הזמן מסגיר את עצמו בהתנהגותו. הוא נעדר ממפגשים משפחתיים,הוא מסתובב הרבה בחוץ, הוא מסתרר ומסתגר הרבה, הוא מוציא כספים ללא אבחנה, עישונים מוקטנים מאוד, הוא משקר בלי סוף ומצדיק את זה בסיפורים ואגדות. זיהוי מוקדם יכול למנוע הרבה נזקים לכן אם עולה חשש הרימו טלפון בלי להסס.

דרכי טיפול וגמילה מדוקטור

דוקטור לכשעצמו הוא אחד מיני מאות סמים הקיימים בעולם,הטיפול במכור לדוקטור הוא מורכב משני שלבים מרכזיים.

  1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובעמצאות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים.
  2. טיפול רגשי ונפשי (פסילוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפוייטיות.
  3. טיפול התנהגותי, שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.
  4. השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת.

יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר. להתנקות מדוקטור זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה.

אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית.

אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה.