גמילה מסמים בבית | מיי גרופ

הירואין סם

הירואין-סם

הירואין – הירואין  הוא סוג של סם ממשפחת האופיאטים – קבוצת הסמים המדכאים את הפעילות של מערכת העצבים. ההירואין משפחת אופיאטים (מדכאים) הירואין עכשיווי. אפשר להזריק הרואין, לעשן אותו או להסניף אותו.בפעם הראשונה שמשתמשים בו, הסם יוצר תחושה של "היי". אדם יכול להרגיש מוחצן, להיות מסוגל לתקשר עם אנשים בקלות, ועשוי לחוות תחושה של שיפור בתפקוד המיני – אבל לא לאורך זמן.. הרואין הוא מאוד ממכר, והגמילה מכאיבה ביותר. הסם הורס הסם הסם הורס במהירות את מערכת החיסון, ובסוף משאיר את האדם חולני, רזה מאוד, ובסופו של דבר, גורם למותו. אנשים שמתמכרים להירואין זה לא במקרה אלה בגלל התחושה שההירואין נותן להם ביכולתו של הסם הזה לפתח תלות פיזית מאוד גדולה והגמילה ממנו מאוד קשה.

התחושה כתוצאה משימוש בהירואין ממכרת מאוד ומערפלת את החושים בקרב המכור ונדמה לו שזה לא יגמר לעולם אך טבעה של ההתמכרות היא טובענית ודורסנית ולבסוף היא מכניעה את כולם עוד לא פגשנו באדם שניצח את ההירואין ולמד להשתמש בזה בשליטה מבוקרת. השימוש בהירואין מסוכן מאוד ועלול להביא להפרעות בקצב הלב, התקף לב ואף דם לב ומוות. כמו כן ישנם תופעות אחרות שיכולות להופיע בקרב נוטלי ההירואין כגון ירידה בלחץ דם מסכנת חיים ועוד. כאשר נלקח במינונים גבוהים, או בשילוב עם חומרים אחרים כמו אלכוהול, משכך כאבים חזק, הירואין יכול לגרום לדיכוי נשימתי או אפילו למוות.

מכורים להירואין יגיעו לטיפול רק אחרי  שיגיעו לתחתי ויאבדו הכל ושהמשפחה תלחץ עליהם או שהם יסתבכו עם החוק אלה בדרך כלל יהיו זרזים לטיפול וגמילה. גמילה מהירואין מורכבת אך אפשרית בתנאי שהמכור מעוניין לקבל עזרה להיגמל מההירואין. זה לוקח זמן עד שהמכור מגיע למקום הזה ומבקש עזרה.מכורים להירואין סובלים מהכחשה מאוד גדולה ניפוץ ההכחשה בנוגע לשימוש בהירואין שלב זה לעיתים לוקח שנים ארוכות.מכורים בדרך כלל מחפשים מזור לסבל ולמצוקה שלהם השימוש בהירואין נותן להם מענה לבעיות ריגשיות כגון, לחץ, חרדה, מתח, דיכאון ועוד.ההירואין גורם לאדם לברוח מעצמו ומהבעיות שלו אך עם הזמן הוא הופך לנטל כבד מאוד.

השלכות על המשפחה והסביבה

הירואין נמכר בתחנות סמים ובכל מיני מקומות לא מבוקרים וככזה הוא יכול להיות מעורבב עם חומרים אחרים ולגרום לנזקים אדירים. התעסקות להביא את ההירואין, התעסקות להשתמש בהירואין. כל זה דורש המון זמן ואנרגיה מהמכור וכשהוא מקדיש את רוב זמנו לצרוך את הסם, הוא נעדר מהחיים האמיתיים כי הוא בתוך הבועה שעוטפת אותו.המשפחה במקרים כאלו נדחקת הצידה, תשלומים שוטפים לא משולמים כי הכסף הולך לסמים. ההירואין לוקח למכור את כל ממונו את כל רכושו ואת בריאותו. המשפחה היא הראשונה שנפגעת במצבים כאלו.

לכן המשפחה צריכה לזהות אם הקרוב שלהם מנוהל על ידי משהו.משפחות רבות פוחדות להתעמת עם עם היקיר לשהם שמה הוא יתעצבן או יכעס,לכן המשפחות צריכות להיות חזקות ולהעמיד את המכור על מקומות ולעמת אותו עם האמת של מה שהם רואים. הימנעות תביא רק אסון וסבל. אם כל הקושי חייבים להפעיל לחץ על המכור כי אחרת הוא ישאר שנים תקוע איפה שהוא נמצא, למכורים אין את הכח לצאת ממעגל הסמים לבד הם חייבים את הדחיפה מהקרובים. מצד אחד דחיפה ודרישה ומצד שני חיבוק ואמונה כי הוא יכול להשתנות.מכורים יודעים לסחוט את המשפחות שלהם יותר טוב מגובי חובות הם אלופים בחיטה ריגשית ולייצר דרמות על מנת שהמשפחה לא תנטוש אותם ובכך בעצם ממשיכים להישתמש. המשפחה צריכה להיות חזקה מאוד בעמידה מול המכור כי ינסה בכל דרך אפשרית לסבן אותם ולסובב להם את הראש רק שיוכל להשתמש ולחיות את אורך חייו ההרסניים.גבולות זה הדבר הכי חשוב על מנת לעזור למכור להחלים בלי גבולות השינוי לא יהיה אפשרי.

זיהוי השימוש בהירואין

הירואין הוא סם המוות, אנשים שלא מבינים בתסמינים וסימנים לא ידעו לזהות מהר אם האדם שעומד מולם הוא משתמש בהירואין או לא. אך המכור אם הזמן מסגיר את עצמו בהתנהגותו. הוא נעדר ממפגשים משפחתיים,הוא מסתובב הרבה בחוץ, הוא מסתרר ומסתגר הרבה, הוא מוציא כספים ללא אבחנה, עישונים מוגדלים מאוד, תשישות, הירדמות,צלילות, הוא משקר בלי סוף ומצדיק את זה בסיפורים ואגדות. זיהוי מוקדם יכול למנוע הרבה נזקים לכן אם עולה חשש הרימו טלפון בלי להסס.

דרכי טיפול וגמילה מהירואין

הירואין לכשעצמו הוא אחד מיני מאות סמים הקיימים בעולם,הטיפול במכור להירואין הוא מורכב משני שלבים מרכזיים.

  1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובעמצאות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים.
  2. טיפול רגשי ונפשי (פסילוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפוייטיות.
  3. טיפול התנהגותי, שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.
  4. השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת.

יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר. להתנקות מהירואין זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה.

אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית.

אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה.