גמילה מסמים בבית | מיי גרופ

טיפול בהתמכרויות

קבוצות-תמיכה-למכורים

טיפול בהתמכרויות קשות וקלות

לדאבוננו מעל 120,000 אנשים בישראל זקוקים לעזרה מקצועית של טיפול בהתמכרויות שונות. בין אם זה אלכוהול, סמים קלים וקשים, הימורים או מין, כמעט לכל דבר המפעיל את מערכת החיזוק או מערכת התגמול בשמה השני היוצרת תחושה של עונג אפשר להתמכר וברוב המקרים ללא עזרה מקצועית אותם מכורים לא יוצאים ממעגל ההתמכרות. לעתים זה מפרק משפחות, לעתים זה גורם למוות, אבל בכל המקרים ללא יוצא דופן ההתמכרויות גורמות לנזקים כבדים, נפשיים, פיזיים וחברתיים.

איך נדע מתי צריך טיפול בהתמכרויות?

לרוב, לוקח זמן בכדיי להבין שבן הזוג, הבן, הבת או ההורה הגיע למצב בו הוא זקוק לטיפול בהתמכרויות שלו. בין אם מדובר בהתמכרות למשהו אחד ובין אם לכמה דברים בעקבות התמכרות אחרת. אולם, ישנם כמה וכמה מנורות אדומות אשר אמורות להידלק שיכולות להפנות את תשומת לבנו בזמן ולזהות את ההתמכרות. והזמן הוא גורם מכריע ביותר.

  • שינויים קיצוניים במצב הרוח: אם נבחין במעברים חדים של האדם מרוגע לעצבים, מכעס לשמחה או מאפתיות להיפר אקטיביות.
  • שינויים פיזיים: אם נבחין שהאדם מולנו עלה או ירד במשקל באופן קיצוני, אם הופעתו נהייתה מרושלת והוא כבר אינו מקפיד על אסתטיקה ברמה שאפילו הריח הנודף ממנו רע, גם זה יהיה דגל אדום.
  • תחושת האשמה: כאשר אדם מכור, גם הוא אינו יודה בזה הוא בדרך כלל יחוש תחושות אשמה לגבי התמכרותו.
  • שקרים בלתי פוסקים: אומרים שפעם אחת זה מקרה, גם הפעם השנייה תהיה מקרה, אך בפעם השלישית שנתפוס אדם בשקר, אדם שאנו מכירים ויודעים שהוא אדם ישר, נצטרך לשאול את עצמנו מה גורם לו לשקר ומה עומד מאחורי שקריו.

טיפול בהתמכרויות – ויפה שעה אחת קודם

זה למעלה מ – 15 שנים שאנו במרכז סיוע בגמילה My Group מלווים משפחות של מתמכרים ואת המתמכרים עצמם ועוזרים לצאת למסלול של דרך חיים חדשה ובריאה. וזאת, על ידי אבחון מצבכם – והכוונתם אל המקומות המתאימים כמו גם המטפלים הנכונים. במידה ואתם מכורים למשהו, או אתם מזהים התמכרות אצל מישהו קרוב אליכם אל תחכו ולו רגע אחד ופנו אל המומחים שלנו לקבלת ייעוץ ראשוני אשר יכול להציל חיים ובהמשך אולי אף להפוך אותם לחיים בריאים ואיכותיים יותר בהמשך.

החשיבות הרבה של טיפול בהתמכרויות

המוח האנושי, כמו גם מערכות הגוף השונות שלנו, נאלצים להתמודד כמעט מדי יום ביומו עם אתגרים רבים מאוד בכל מה שנוגע לצריכה של חומרים באופן לא מאוזן. אצל רובנו, מדובר על צריכה של אוכל בצורה לא מאוזנת, אבל במקרים רבים מאוד, מדובר על בעיות התמכרות קשות לסמים ולאלכוהול, שיכולות להיות מסכנות חיים בלשון המעטה. ככל שמדובר על אתגר אישי גדול יותר, והגוף שלכם נמצא במצב קיצון מסוכן יותר, כך הצורך לצאת אל טיפול בהתמכרויות למושג מקצועי הופך להיות מוחשי ונוכח הרבה יותר. אין פה עניין של ויתור, אלא סכנת חיים של ממש שאתם צריכים לטפל בה. לכן, בכל מצב שבו אתם מתמודדים עם בעיית התמכרות וצריכים לצאת לטיפול בהתמכרויות, יש לפנות לעזרת הצוות המקצועי של חברת My Group, בעל ניסיון רב בעולם ההתמכרויות והכרות עם מגוון טכניקות טיפול מתקדמות.

תהליך טיפול בהתמכרויות קשות

על פי רוב, ישנם שני שלבים מרכזיים לכל תהליך גמילה שאתם או בני המשפחה היקרים שלכם עתידים לעבור. קודם כל ולפני הכל, טיפול בהתמכרויות מתחיל בניתוק פיזי של המכור, מהחומר הממכר אותו הוא רגיל לצרוך בכמויות גדולות. מדובר בתהליך שנקרא גמילה פיזית, והוא במקרים רבים שלב מאתגר מאוד בגלל המשמעויות הגופניות. בדיוק כמו שאתם צריכים להתרגל לשינוי תזונתי, כך צריך להתרגל גם להפסקה מיידית ומהירה של שימוש בסמים. לא מדובר באירוע נעים, והוא יכול לקחת כמה זמן עד שהגוף שלכם מתרגל, ומפסיק לחוות תסמיני גמילה בצורה כזו או אחרת. ברגע שהמצב שלכם מתחיל להתאזן, אפשר לעסוק בנושאים חברתיים אישיים יותר, כמו למשל המשמעות של התקהלויות ומפגשים חברתיים על היכולת שלכם להתמודד עם פיתויים. זהו תהליך שיכול לקחת קצת יותר זמן, אבל אתם תקבלו בו את כל הכלים הדרושים כדי לצאת לחיים בוגרים עצמאיים תוך מינימום סיכון בריאותי. לכן ישנה חשיבות להשלמה של תהליך טיפול בהתמכרויות, על אחת כמה וכמה אם מדובר על תהליך טיפול בהתמכרויות לסמים קשים כמו קוקאין והרואין. שם סכנת חיים היא ברורה ומיידית.

העבודה המקצועית והעיקרית של צוות My Groupתעזור לכם להתמודד עם בעיות התמכרות לסמים קשים. מתוך שנים רבות של ניסיון בעבודה עם קהל הסובל מהתמכרויות, ברשותנו כלים מתקדמים המספקים ליווי אישי לכל מטופל בתנאים הדרושים לו.

טיפול בהתמכרויות קשות

היחידה לטיפול בהתמכרויות

בין אם מדובר בפיתוח תלות באלכוהול, סמים קלים, סמים קשים וכן הלאה, כדי לצאת ממעגל הקסמים יש לפנות אל היחידה לטיפול בהתמכרויות. בין אם ההתמכרויות נובעות עקב נסיבות תורשתיות, נפשיות או חברתיות, כדי לקבל את המענה המקצועי, המקיף והמכיל ביותר, אתם ומשפחתכם מוזמנים לפנות אל מרכז סיוע בגמילה My Group. מרכז זה, אותו ייסד ומנהל מתי סמיונוב, מעסיק צוות עובדים המתמחים בנושא השיקום והגמילה לאורך ה-15 שנים האחרונות. החל מאבחון מכורים ועד הכוונתם למקומות והמטפלים הרלוונטיים – נשמח לעמוד לרשותכם.

היחידה לטיפול בהתמכרויות – לבצע את הצעד הראשון

ככל שאנו מתבגרים, כך אנו מגלים כמה אנו למעשה אנשים של אותם ההרגלים. בין אם מדובר בשתיית הקפה הראשון לפני העבודה, יציאה להפסקת סיגריה או שינה עם הטלוויזיה מרצדת ברקע – כל אחד ואחת מאתנו מחזיקים ב"חטאים" קטנים, סגנון התנהגות אשר יש ביכולתו להשפיע על חיינו, ולאו דווקא בהיבט החיובי.

עם זאת, לעיתים קרובות מדי אנו יכולים למצוא את עצמנו חוצים את הקו האדום – מהרגל לא מומלץ לכדי התמכרות הרסנית. החל מפיתוח תלות בשתיית אלכוהול, שימוש בסמים או הימורים בלתי פוסקים, עם הזמן הולך ומתעצב דפוס הפעילות שלנו כאשר המוח מפתח עמידות.

כך, נגביר את תדירות ההתנהגות ההתמכרויות ואת המינונים שלה. וזאת, כדי שנרגיש סיפוק רב יותר מביצוע הפעולה. עם זאת, במהרה מגיע השלב בו עלינו לשאול את עצמנו האם מדובר בתלות של ממש – ובהתאם לבצע את הצעד הראשון. במילים אחרות, ובמקום לשקר לעצמנו שוב ושוב, עלינו להסיק את המסקנות המתבקשות ולפנות אל היחידה לטיפול בהתמכרויות.

לחזור למסלול החיים התקין

בין אם מדובר בהתמכרות לסמים, לאלכוהול או להימורים, עלינו לבחון את עצמנו האם אנו מכורים. בהתאם למסקנה העולה מכך, יהיה עלינו לבצע את הצעד הראשון לעבר החלמה: פניה אל מרכז סיוע בגמילה My Group. בזכות הצוות המיומן והמנוסה של מרכז זה, תוכלו גם אתם להחזיר את חייכם למסלול התקין.

כלים מתקדמים לטיפול בהתמכרויות

כלים מתקדמים לטיפול בהתמכרויות

במדינה מתוקנת כמו מדינת ישראל, המערכת הרפואית והחברתית מנסה לעשות את הכל על מנת לאפשר לאנשים המתמודדים עם בעיות התמכרות מסוגים שונים, לקבל את הטיפול האידיאלי למצבם הרפואי והנפשי. מתוך רצון להביא לידי ביטוי את כל הכלים המתקדמים והחשובים בעולם הטיפול בהתמכרויות, הוקמה היחידה לטיפול בהתמכרויות. מדובר בגוף מקצועי בתוך משרד העבודה והרווחה, אשר תפקידו העיקרי הוא לסייע לאנשים אשר מתמודדים עם התמכרויות מסוגים שונים, במציאת פתרונות לבעיות היום-יום. היחידה עובדת ימים כלילות, ביחד עם כל אנשי המקצוע המנוסים והמיוחדים ביותר בעולם הטיפול, על מנת להחזיר לשגרה את חייהם של אנשים אשר סובלים התמכרויות ברמה כזו או אחרת. הצוות המקצועי של חברת My Group מלווה אנשים אשר מתמודדים עם בעיות התמכרות, ומסייע להם ביצירת תהליך הטיפול הנכון ביותר לכל לקוח.

תפקיד היחידה לטיפול בהתמכרויות

היחידה לטיפול בהתמכרויות הוא גוף ממשלתי אשר הוקם מתוך מטרה אחת, והיא לאפשר את חזרתם אל החברה של אנשים אשר התמודדו או מתמודדים עם בעיות התמכרות על הרצף. החל מבני נוער ועד אנשים בוגרים המתמודדים עם בעיות התמכרות ממושכות, אוכלוסיית המטרה של היחידה לטיפול בהתמכרויות כוללת מגוון רחב מאוד של אנשים – והיא יכולה להיות מגוונת מבחינת הבעיות הבריאותיות והנפשיות של המטופלים. לעיתים רבות, היחידה עוסקת גם במתן ליווי מקצועי ורפואי לקרובי המשפחה של אנשים אשר מתמודדים עם בעיות התמכרות, ועוסקת גם בטיפול בסטיגמה חברתית אשר נקשרה אל בעיות התמכרות מסוגים שונים. באופן עקרוני, היחידה לטיפול בהתמכרויות היא הגוף הממשלתי אשר אחראי על תהליך הגמילה, אבל היא לא יכולה לבצע את עבודתה לבד. בדיוק מהסיבה הזו, אנשי היחידה עובדים באופן צמוד עם מרכזי הגמילה המקצועיים שפרוסים ברחבי הארץ, ויחד הם יוצרים את תהליך הגמילה והשיקום האידיאלי לכל מטופל בהתאם למצבו האישי ובהתאם לצרכים שלו.

גוף מקצועי שמלווה לאורך כל תהליך הריפוי האישי

אם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך גמילה, ביחד עם אנשי חברת My Group, ייתכן מאוד שתצטרכו לעבור בשלב מסוים אצל אנשי היחידה לטיפול בהתמכרויות. ולכן, חשוב שתהיה לכם את כל התמיכה המקצועית והאישית שאפשר לקבל, כדי להשלים את תהליך הגמילה ולצאת לחיים בוגרים וחדשים בצורה הרבה יותר בריאה.