גמילה מסמים בבית | מיי גרופ

12 הצעדים

12-הצעדים

קורס 12 הצעדים לגמילה. כולנו שמענו על זה, אבל מה זה באמת אומר? למי הוא מיועד? והאם זה באמת עובד? השיטה אשר פותחה בשנות ה – 30 של המאה הקודמת על ידי קבוצה של אנשים אשר הם עצמם היו מכורים לאלכוהול לאחר שניסו כבר הכל והיו עם הגב לקיר. התהליך פקח את עיניהם ובזכות המסקנות הם פיתחו את השיטה שעד היום עוזרת למיליוני מכורים, גם הקשים ביותר להחלים ולחזור לשגרת חיים נורמטיבית ובריאה ב- 12 צעדים פשוטים אשר בעזרתה המכורים ניצלים לא רק מאלכוהול, אלא מכל ההתמכרויות באשר הן.

מעט רקע על קורס 12 הצעדים

בקבוצות תמיכה של אלכוהוליסטים אנונימיים בהן עוברים המכורים את  קורס 12 הצעדים נהוג לומר שאם אנחנו חושבים שהגענו לתחתית התהום – אנחנו עוד לא יודעים כמה התהום יכולה להיות עמוקה. כידוע, הצעד הראשון של כל מכור הינו להודות בעובדה שהוא מכור וכי אין לו שליטה לבדו לצאת מהמצב. בשיטה עצמה המכורים עוברים תהליך רוחני מרומם אשר אינו מבדיל בין הדתות. התהליך מאפשר להם להיאחז אחד בשני וכמו כן באמונה וביטחון בכוח עליון אליו אנו נושאים תפילה אך ללא כל קשר לדתנו אלא לאנרגיה משותפת אשר אליה אנו נושאים את תפילת השלווה:

אֵלִי, תֵּן בִּי אֶת הַשַּׁלְוָה – לְקַבֵּל אֶת הַדְּבָרִים שֶׁאֵין בִּיכָלְתִּי לְשַׁנּוֹתָם,

אֶת הָאֹמֶץ – לְשַׁנּוֹת אֵת אֲשֶׁר בִּיכָלְתִּי,

וְאֵת הַתְּבוּנָה – לְהַבְדִיל בֵּינֵיהֶם.

מידע על קורס 12 הצעדים

 

קצרה היריעה מלהכיל ולהסביר כל צעד וצעד בשיטה עצמה אך אם נצטרך לתארה במשפט אחד הרי שזה יהיה: "דרך ארץ קדמה לתורה". לא בכדי אנו מתייחסים למשפט זה, שהרי בסופו של יום, כל התמכרות באשר היא הינה ללמד או להזכיר לאדם כיצד לחזור ולחיות כאדם בעל דרך ארץ ולהתמודד עם המציאות כפי שהיא, ללא הסם ההרסני.

קורס 12 הצעדים – האור בקצה המנהרה

מרכז סיוע לגמילה My Group כבר 15 שנים מציל חיים, פשוטו כמשמעו. מה שגורם לנו לקום בכל בוקר מחדש ולאהוב את מה שאנו עושים הן הנשמות אותן אנו זוכים להציל. וזאת, על ידי אבחון מצבם והכוונתם אל המקומות המתאימים – בזכות מאגר המידע וכוח האדם שברשות המרכז.

שיטת קורס 12 הצעדים

שיטת 12 הצעדים

שיטת 12 הצעדים או בשמה האחר תוכנית 12 השלבים היא דרך מוכחת כמועילה ומסייעת בשיקום מכורים ברחבי העולם.

שיטה זו בנויה ומושתת על ניסיונם האישיים של מכורים מחלימים שעברו תהליך בעצמם. עוד בתחילת המאה הקודמת, לא היו דרכים אפקטיביות לשיקום מכורים ברחבי העולם מלבד בתי סוהר ובתי חולים פסיכיאטריים שהיו ברירות מחדל יחידות או לסירוגין טיפול בצמחי מרפא כאלו ואחרים ולאורך השנים השכילו כי שיטות אלו לא מניבות פירות ואינן מצליחות להשיב את המכור לדרך המוטב. היו ניסיונות ליצר שינויים בקרב המכור באמצעות שיחות פרטניות עם פסיכולוגים ופסיכיאטרים וגם אלו לא הצליחו להביא לאחוזי הצלחה גבוהים עד כמעט אפסיים.

בתחילת שנות ה – 30 למאה הקודמת, קבוצת אלכוהוליסטים יצרו את המושג של התוכנית ,המושג של כח משותף ביחד "רק ביחד זה עובד" ואט אט הצליחו לגייס חברים נוספים אשר הצטרפו לתוכנית ומשם זה היסטוריה. 12 הצעדים נכתבו ונבנו בדם יזע ודמעות מניסיונם המר של מכורים רבים אשר ניסו להיגמל לאורך השנים ותוך כדי התהליך למדו על בשרם מהם הדברים שמותר למכור לעשות ומה אסור בשום אופן, ואיך להתנהל נכון על מנת לא לחזור לשימוש פעיל. בהמשך הדרך, שיטה זו הועתקה לטיפול בהתמכרויות שונות כגון התמכרות לסמים,התמכרות לאוכל,התמכרות להימורים וכן הלאה להתנהגויות ממכרות ומזיקות. תוכנית 12 הצעדים הינה תוכנית בעלת עומק ופרשנויות רבות לצד בסיס מאוד ברור. כיום, כבר פיתחו שיטות ומתודות טיפוליות על בסיס 12 הצעדים, כמו כן כיום עובדים עם אסירים עבריינים וגברים אלימים בשיטת 12 הצעדים כתוכנית שיקום ותהליך ליצירת שינויים במבנה האישיות וההתנהגות.

איך שיטת 12 הצעדים עובדת?

ראשית כל, האדם צריך להודות כי הוא סובל מהתמכרות כלשהי ,תלות בדבר מה, להודות שהוא לא יכול להפסיק לבד שזה גדול ממנו. הודאה זו היא אבן דרך ליצירת שינוי פיזי נפשי ורוחני. כאשר המכור מבין שהוא נלחם פעם אחר פעם במשהו הרבה יותר גדול ממנו הרבה יותר עוצמתי ממנו והרבה יותר חזק מכל היגיון בריא שנמצא בקרבו, אז אולי לראשונה מתחיל ניצוץ שיכול להביא לשינוי בחשיבה של המכור כי עד לנקודה זו הוא חושב כי הוא האדם החכם בגלקסיה ואף אחד לא מבין אותו ולא יכול לעזור לו,אף אחד לא יכול להגיד לו כלום כי הוא צודק.

שלב זה הוא קריטי הודאה "בחוסר אונים מול ההתמכרות" .בתהליך העבודה של 12 הצעדים, המכור עובר טרנספורמציה, ממצב של כאוס,הזנחה, חוסר גבולות ושימוש בלתי נשלט למצב בו הוא עוצר את השימוש הפיזי ועובר תהליך רגשי(רוחני) נפשי (קוגנטיבי) והתנהגותי. תהליך בו הוא לומד לעצור להתבונן ולפעול ממקום חיובי ובונה. עבודת הצעדים מקנה למכור ראיה והשקפה חדשה על צורת החיים תוך כדי שימת דגש על החלק הרוחני הפגוע והמעוות של המכור. עבודת הצעדים הינו מסע פנימה אל תוך עמקי נשמותינו והתבוננות בזכוכית מגדלת על מבנה האישיות, פגמיי האופי דפוסי חשיבה והתנהגויות שליליות שפוגעות בי. מסע זה חייב לעבור באמצעות קבוצה תומכת ו/או חונך רוחני שמלווה ומנווט את הדרך. אי אפשר לעבוד את הצעדים באמצעות קריאת ספר בשעות הפנאי זו לא כוונת המשורר, אלה עבודה מול ועם אנשים שאיתם באים באינטראקציה.

הסדנאות נעשות באמצעות מכורים אשר עברו בעצמם את התוכנית ונחשבים הטובים ביותר בהעברת המסר והבשורה.

עבודת הצעדים היא חלק מרכזי בתוכנית הטיפול במרכזנו.

טיפול בשיטת קורס 12 הצעדים

שיטת קורס 12 הצעדים

טיפול בהתמכרויות ובעיות סמים ואלכוהול הוא עניין מאוד מורכב, שגם אנשי המדע והרפואה עד היום לא מצליחים לפרק לעומק. יש כל מיני דרכים להתמודד עם האתגר, והן צריכות להתאים קודם כל ולפני הכל למטופל ולאורח החיים שהוא מנהל. אבל, ישנן שיטות שנמצאו יעילות גבוהה הרבה יותר מאשר כל שיטה אחרת, ולכן הן נחשבות כיום שיטות אופטימליות לטיפול בבעיות של התמכרות. אחת השיטות המוכרות בעולם כיום היא קורס 12 הצעדים. מדובר על תהליך ליווי אישי ומקצועי, אשר עוזר למטופל לבנות מחדש את חייו, ולחזור לשגרת חיים נטולת קשיים רגשיים וביטויים ומסוכנים של התנהגויות ממכרות. בעזרת הצוות המקצועי של חברת My Group, תוכלו לקבל את הליווי הדרוש ולצאת אל החיים החדשים שלכם. כל זאת, עם הכלים החשובים לניהול המערכה אל מול התמכרות מסוכנת.

היתרונות של קורס שיטת 12 הצעדים בתהליכי גמילה מקצועיים

שיטת העבודה של קורס 12 הצעדים מבוססת בעיקרה על היכולת של עולם המדע להבין את תהליך ההתמכרות הגופני באופן בהיר וברור. לאחר שלושים שנים של פיתוח מחקרי וטיפול באנשים עם בעיות התמכרות שונות, הגיע לעולם פתרון שמאגד תחתיו את מרבית הצרכים של אנשים שסובלים מבעיות התמכרות שונות. 12 הצעדים של הקורס מציעים, בין היתר, טיפולים קבוצתיים על מנת להביא את המטופל אל מצב שיא ההצלחה, בכל מה שקשור לטיפול בתהליך ההתמכרות. המשתתפים בתהליך העבודה קודם כל אמורים להודות בבעיית ההתמכרות שלהם, למרות כל הקשיים הרגשיים והנפשיים שכרוכים בתהליך ההודאה העצמית. זאת, בכדי לצאת לשלב הראשון של תהליך העבודה. חשוב להבין, הכלי שאיתו עובדים בשיטה זו הוא מודעות עצמית לבעיית ההתמכרות. אם המטופל אינו מודע הבעיה שלו ואינו מסוגל להכיר בה, יהיה לו קשה מאוד לקחת אחריות על החיים שלו אל מול קבוצה ולטפל בבעיה בצורה טובה בזכות הכלים של התהליך.

עבודה עם צוות מיומן, מביאה לתוצרים לטווח הארוך

אם אתם מוכנים לעשות את הצעד המורכב והקשה, לקחת אחריות על החיים, ולהבין את עומק המשבר שבו הגוף שלכם נמצא – אז הגיע הזמן לפנות אל אנשי מקצוע שיסייעו לכם להתמודד עם כל בעיה. אנו, אנשי חברת My Group, מציעים לכל אדם לקבל את הטיפול המתאים והנכון ביותר לצרכיו – בהתאם לשיטות הטיפול המתקדמות ביותר בתחום.